Спортивно - туристичний відділ

  1.                                     Гурток «Шахи"
  2.                                    Гурток "Шашки"
  3.  
  4.   Керівник гуртка: Танасійчук 
  5.   Олександр Пантелеймонович
  6.   Педагогічний стаж: 34 роки 
  7.   Працює в закладі: з 1994 року
  8.   Освіта: вища
  9.   Педагогічне кредо:
  10.   «Без шахів не можна уявити
  11.    повноцінного виховання розумових
  12.    здібностей і пам’яті»

Гурток «Шахи" та "шашки"  відвідують вихованці різного віку, з різною підготовкою, з різними здібностями. Шахи для дітей - це  не тільки гра, що приносить задоволення, а й ефективний засіб для розумового розвитку. Не можна завантажувати дитину теорією, важливо, щоб вона навчилася виконувати найпростіші завдання: розставити білі фігури на чорні клітинки, а чорні на білі. Потім прийде і розуміння того, як фігури «ходять» по ігровому полю, як називаються і так далі. Головне - це захопити дитину грою в шахи.

Виховна мета: закласти основи гармонійного розвитку дітей і розширити їх уявлення про навколишній світ; заохочувати  дітей до загальнолюдських і культурних цінностей ( мистецтво і спорт), використовуючи багаті ігрові ресурси шахів; стимулювати соціально-особистісний розвиток дитини та її творчі здібності.

Завдання гуртка:

 1. Викликати у дітей інтерес до шахів.

 2. Навчити дітей основним прийомам гри в шахи.

 3. Розвивати образне, логічне та асоціативне мислення.

 4. Забезпечувати емоційно-моральне й інтелектуальне розвиток.

 5. Розширювати кругозір дитини.

 6. Формувати пізнавальну активність.

 7. Розвивати здатність до самооцінки і самоконтролю.

 8. Вчити планувати свою гру і роботу.

Історія виникнення: шахи виникли ще в давнину в Індії. Існує велика кількість легенд про їхню появуПрабатьком сучасних шахів вважається стародавня гра чатурангаНазва фігур в цій грі походили від назв родів військ в Індії. Пізніше ця гра перетворилася на гру шатранджЦя гра вже більше походила на сучасні шахи, але все ж правила дуже відрізнялисяБільшість фігур могли ходити  тільки на одну клітку. Ходили за сучасними правилами тільки кінь, тура і король. З Давнього Єгипту шашки почали свій шлях по світу. Спочатку вони потрапили до Греції, потім в Древній Рим.

     Існують різні види гри. Найбільш відомі російські, англійські, німецькі, іспанські шашки (12 шашок на 64-клітинній дошці), французькі, польські (20 на 100-клітинній дошці), канадські (30 на 144-клітинній дошці). У 19 ст. стали проводитися чемпіонати з національним шашок (в Росії з 1896), в багатьох країнах набули поширення 100-клітинні французькі шашки, які стали згодом міжнародними. З 1894р. проводяться чемпіонати світу по 100-клітинним шашкам.

Діяльність гуртка:  об’єднує вихованців в творчій підхід; вміння знайти раціональне місце кожній формі заняття, кожному прийому роботи, вміння знайти краще педагогічне рішення, власну ініціативу.