Розробка заняття Плітко Л.А.
Тема: Якості хроматичних кольорів (світлота,
насиченість, кольоровий тон).
Мета: Надати учням поняття про якості хроматичних кольорів (світлота, насиченість, кольоровий тон). Закріпити знання ахроматичні кольори про теплі, холодні кольори, а також основні і похідні кольори. Розвити творчість, образне мислення, окомір. Вчити виконувати візерунки в теплій і холодній кольоровій гамі, дотримуючись вірної композиції. Виховувати охайність, естетичний смак.
Наочні посібники: демонстраційні картки, зразки, кольоровий круг репродукції робіт майстрів, зразки учнівських робіт, необхідні матеріали і посібники для проведення гри «Кольоровий барометр настрою».
Тип заняття: комбінований з елементами психологічного практикуму.
Хід заняття
І. Організаційна частина
ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу за допомогою тестів
№ |
Тести
|
Так чи ні |
1. |
У райдуги 6 кольорів. |
Ні |
2. |
Основні кольори: червоний, зелений, жовтий. |
Ні |
3. |
Ахроматичні кольори: чорний, білий і всі відтінки сірого. |
Так |
4. |
Симетрія – це відсутність жодної симетрії. |
Ні |
5. |
У композиції існує 5 засобів виразності. |
Ні |
6. |
Гармонія буває нюансові і контрастна. |
Так |
7. |
Хроматичні кольори – це всі кольори і відтінки спектру. |
Так |
8. |
До холодних кольорів відносяться: синій, фіолетовий, червоний. |
Ні |
9. |
До теплих кольорів відносяться: жовті, оранжеві, червоні, їх відтінки і деякі жовто – зелені. |
Так |
10. |
Фактуру поділяють на природну і технологічну. |
Так |
11. |
Оранжевий колір предмети наближає, а синій – віддаляє. |
Так |
12. |
Є 8 типів орнаменту. |
Ні |
ІІІ. Оголошення теми і мети заняття
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Запропонувати учням назвати ахроматичні кольори.
2. За якою ознакою порівнюються ахроматичні кольори? (за світлотою)
3. А які ви знаєте хроматичні кольори? (Вірно це всі кольори і відтінки спектру).
Сьогодні на уроці ми вивчимо якості хроматичних кольорів. Хроматичні кольори мають три якості: світлоту, насиченість, кольоровий тон.
Світлота – це більша чи менша близькість до білого кольору.
Наприклад: синій + білий = блакитний
зелений + білий = салатовий
червоний + білий = рожевий
Кольоровий тон – це відношення кольору до його відтінків. Всі теплі і холодні кольори та їх відтінки належать до кольорового тону.
Наприклад: Є 2 червоних кольори з однаковою світлотою, але один має жовтий відтінок, а другий – фіолетовий. Це 2 різних тони одного кольору. Якщо обидва червоні кольори з жовтим відтінком, але один світлий, а другий темний, то вони обидва будуть мати один тон, але різну світлоту.
Насиченість – це яскравість кольору, що може змінюватись залежно від вмісту в ньому ахроматичного кольору.
Наприклад: Червоний колір буде насичений, а червоний з добавкою білого – малонасичений, рожевий.
Психологи довели, що колір має емоційне забарвлення і ніби диригує нашими настроями і почуттями. Відомо, що теплі кольори (червоний, жовтогарячий, жовтий) відносяться до активних, вони посилюють фізіологічні процеси в організмі, збуджують психіку людини.
А холодні кольори – заспокоюють психіку людини, а інколи і пригнічують (блакитний, синій, фіолетовий) – пасивні кольори.
Психологічний практикум
1. Запропонувати учням пограти в дидактичну гру «Кольоровий барометр настрою». Учням пропонується визначити свій колір – настрій, в якому вони перебувають у даний момент.
2. Демонстрація двох картин – теплої та холодної кольорових гам з наступним обговоренням. Учні (за бажанням) демонструють усім свої репродукції та коментують їх.
V. Закріплення нового матеріалу.
1. Яке значення для людини має колір?
2. На які групи поділяються кольори?
3. Які якості мають хроматичні кольори?
4. Як ви розумієте поняття «насиченість»?
5. Що таке кольоровий тон?
6. Як ви розумієте поняття «світлота»?
Підсумкова бесіда з учнями.
VІ. Пояснення до практичної роботи.
VІІ. Практична робота: Виконання малюнка в теплій і холодній кольоровій гамі.
Аналіз учнівських робіт.
Підсумок заняття.
Меню сайта
- Статут
- Ліцензії
- Структура та органи управління навчальним закладом
- Кадровий склад
- Освітні програми
- Мова освітнього процесу
- Наявність ваканcій
- Матеріально - технічне забезпечення
- Річний звіт про діяльність навчального закладу
- Правила прийому до навчального закладу
- Умови доступності
- Розмір плати за навчання
- Правила поведінки здобувачів в навчальному закладі
- План заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в закладі на 2021 - 2022 н.р.
- Прозорість та публічність інформації
- Засоби організації дистанційного навчання
- Головна
- Розклад занять
- Напрямки роботи
- Методична робота
- Атестація педагогічних працівників
- Охорона праці
- Цивільний захист
- Наші досягнення
- Публічні кошти
- Дистанцiйне навчання
-
Новини
06.10.2021Нагородження переможцівдалі ↓Контакти
Адреса: вул.Процишина 23
Тел.: (04343) 6-16-91
Email: spadshina23@ukr.net