Еколого - натуралістичний відділ

  1.                                            Гурток "Природа рідного краю"
  2.                                     Гурток "Юні садівники"
  3.                                     Гурток "Юні квітникарі"
  4.  
  5.  
  6.    Керівник гуртка:  Неїлик
  7.    Людмила Миколаївна
  8.    Педагогічний стаж: 17 років
  9.    Працює в закладі: з 2006 року
  10.    Освіта: вища
  11.    Педагогічне кредо:
  12.    «Якщо твої плани розраховані на рік –
  13.    сій  жито; на десятиліття - саджай  дерево; 
  14.    на вічність - виховуй дітей».

   

 Гурток «Природа рідного краю»  – це  об’єднання учнів, які проявляють  інтерес до вивчення природи  рідного краю,цікавляться навколишнім світом, бажають розширити свій кругозір в природоохоронній галузі та екології.

Виховна мета: формування уявлення про цілісну картину світу, саморозвиток природи; взаємовідносини тваринного та рослинного світу; виховання екологічної культури особистості дитини; формування вмінь співвідносити екологічні знання з життєвим досвідом; накопичення морально – етичних уявлень, формування дбайливого ставлення до природи.

Історія виникнення екології. Як і більшість наук екологія має свою передісторію. Нагромадження відомостей про спосіб життя на землі почалося дуже давно, про що свідчать праці давньогрецьких філософів – природознавців Гіпократа та Арестотеля, які містять відомості екологічного змісту.

В історії екології можна виділити певні періоди розвитку. Перший -  це період накопичення інформації про багатство рослинного та тваринного світу на нашій планети. Другий -   вивчення  способу життя тварин и рослин та їх пристосування до кліматичних умов. Як самостійна наука екологія сформувалась і набула наукового визначення лише на початку ХХ ст.

Діяльність гуртка. Протягом всього періоду існування гуртка його вихованці беруть активну участь в усіх природоохоронних заходах та конкурсах, а саме: «Збережи ялинку», «Годівничка», «Птахи наші друзі», «Парки наші легені», «Джерело».  Постійно функціонують  загони зелених та голубих патрулів,  у яких  діти  навчаються захищати природу від забруднення. Гуртківці приймають активну участь у суспільно-масовій роботі.

 

                                                     Гурток "Юні садівники"

 

  1.  Керівник гуртка: Сорокатий
  2.  Валерій Тимофійович
  3.  Педагогічний стаж: 5 років
  4.  Працює в закладі: з 2012 року
  5.  Освіта: середня спеціальна 
  6.  Педагогічне кредо: «Вчити дітей відчувати красу
  7. природи, виховувати розум і дар бачення заповідних
  8. таємниць необхідно для того,  щоб вони, сьогоднішні
  9. діти, стали дбайливими, турботливими господарями».

 

Лісове господарство — галузь матеріального виробництва, що вивчає, веде облік, відтворення, охорону і захист лісів. Ліс - це не просто велика кількість дерев, які  випадково  виросли  поряд – це єдність лісових рослин, специфічного тваринного світу, мікроорганізмів і грибів.

Виховна мета гуртка: формування розуміння у школярів  взаємозв’язку  між людиною і природою; активізація пізнавальної  та творчої діяльності  у дітей; розвиток знань з природничих дисциплін в умовах лісового господарства, виховання дбайливого ставлення до природи

Історична довідка: Виникнення лісового господарства як галузі виробництва було обумовлено збільшенням вжитку деревини для цивільного і оборонного будівництва, розвитку сільськогосподарського виробництва і різних промислів (вуглевипалювання, полювання і ін.). Велика кількість лісів знищувалася для здобуття сільськогосподарських угідь. Використання лісів без врахування їх багатобічного значення не зрідка приводило до катастрофічних наслідків. Збільшення вжитку деревини і скорочення площі лісів викликали необхідність регулювання вирубування лісу спочатку в окремих найбільш густонаселених районах, а надалі — в ширших масштабах, а також здійснення заходів по відновленню і охороні лісів.

Діяльність гуртка включає в себе практичні роботи, екскурсії, лабораторні. Роботи проводяться як в кабінеті, так і на природі, що надає кращого розуміння лісогосподарської діяльності. Окрім цього, гурток тісно співпрацює із лісовими господарствами району, що дає змогу на конкретних прикладах довести дітям значення та цілі гуртка. Вихованці вчаться розпізнавати породи дерев, види рослин і різних тварин, розпізнавати птахів і звірів по їх формах, слідах, повадках і голосах. Вивчають різноманітність екосистеми і зв'язок їх з природою. Дітям цікаво знати різні легенди пов’язані з назвами квітів, звірів.

  Щорічно проводиться міська акцію «Збережи ялинку». Мета цієї акції полягає в тому, щоб донести до людей розуміння того, що не можна вирубувати ялинки. Гуртківці пропонують вирощувати новорічні красуні у спеціальних ємкостях, що дає змогу використовувати їх як новорічні прикраси багато років підряд. Також гуртківці допомагають Ладижинському лісництву в посадці лісових культур.

В осінній період проходить збір жолудів дуба череватого, насіння деревних і чагарникових порід для лісництва, насіння дерев і кущів для підгодівлі лісових птахів в зимовий період. Виготовляємо  годівниці, шпаківні та синичники.