Історія закладу

Історію закладу роблять особистості, які в ньому працюють

За період становлення Української держави наша освіта мусила повернутися до народної культури і мистецтва нашого народу, поставити їх у фундамент нової України, звести храми духовності народу.

Для того, щоб наші діти осягнули глибину власних коренів, красу душі українського народу, у 1990 році був створений МНВЦ «Спадщина».

Першим директором став Требенко А.Я., який почав розбудову центру з пошуку майстрів-однодумців по відродженню народних промислів та ремесел. Таким чином сформувався педагогічний колектив, він налічував сім педагогів. В цей колектив входили такі вже відомі на сьогоднішній день не тільки в нашому місті, а і за його межами майстри, як:

Самошевський Дмитро – працював майстром з образотворчого мистецтва.

На сьогоднішній день один з найкращих живописців Ладижина. За шедеври, які народилися під пензлем ладижинця, святійший патріарх Київської та всієї Русі України Філарет нагородив художника орденом Святого Миколая.

Рижий Василь – працював майстром з художньої кераміки.

Неперевершений кераміст та живописець, який неодноразово бере активну участь в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних виставках. Його роботи знаходяться у приватних колекціях Росії, Німеччини, Італії, Польщі, Канади. Увійшов у довідкове видання «НАРОДНІ МАЙСТРИ ВІННИЧЧИНИ».

Бучко Людмила – працювала майстром народного костюму.

На даний час, працюючи на посаді секретаря ради м. Ладижина, сприяла розвитку декоративно-ужиткового мистецтва, а також підтримувала інтереси педагогічного колективу у постійному підвищенні фахового рівня.

Плітко Людмила - працювала майстром з декоративного розпису.

На даний час один з провідних викладачів МНВЦ «Спадщина», працює вчителем  декоративного розпису. Вироби, як самої Людмили Андріївни, так і її учнів, постійно прикрашають виставки, ярмарки, що відбуваються в місті, області та столиці. Учні гуртка декоративного розпису не тільки учасники, а і призери обласних та Всеукраїнських конкурсів.

Роботи Плітко Л.А. знаходяться у приватних колекціях Росії, Англії, Німеччини, Польщі, Португалії, Канади, Італії.

Девятий Віктор – працював майстром з лозоплетіння.

На  даний час працює викладачем у Вінницькому вищому художньому  професійно-технічному училищі5.

Мельник Григорій - працював майстром з художньої обробки деревини.

На даний час – пенсіонер.

Король Інна – працювала майстром з художньої вишивки, пізніше майстром з декоративного розпису,  з 1995 р. -  майстром з художньої кераміки, а з 2008р. - завідувачем художньо - естетичним відділом МНВЦ "Спадщина", а також викладає "Художню кераміку"

На даний час Король Інна Борисівна - директор МНВЦ «Спадщина».

Її учні є постійними призерами на обласних та Всеукраїнських конкурсах юних майстрів народних промислів та ремесел.

Інна Борисівна займається виставковою діяльністю  персональних робіт. Її керамічні роботи експонувалися на міських, районних та обласних виставках. А також творчі роботи знаходяться у приватних колекціях України, Канади, Німеччини, Англії, Франції, Китаю.

В 2009 році увійшла в довідкове видання «НАРОДНІ МАЙСТРИ ВІННИЧЧИНИ»

Ці незвичайні, чудові майстри починали відродження художніх промислів та народних ремесел в м. Ладижині. На сьогоднішній день педагогічний склад закладу значно збільшився, але мета, яку ставили перед собою майстри 20 років тому, і нині актуальна:

«Працювати так, щоб не всихало джерело народної мудрості і творчості, переданої нам в вишиванці, в писанці, куманці, в виробах з дерева чи металу». Педагоги докладають всіх зусиль, щоб створити таку атмосферу, аби молодь не цуралась національного спадку.